מערכות יחסים, רומנטיקה

הבעיה בלהיות אדם שנראה טוב מאוד

זה נשמע בלתי מתקבל על הדעת לדבר על הבעיות בלהיות בן אדם שנראה טוב, בזמן שאנחנו רואים כל הזמן את היתרונות של אנשים עם עצמות לחיים מפוסלות, שיער שופע, אף אידיאלי, רגליים רזות וארוכות, מותניים מעוצבות היטב.

אך הנושא הזה שאני מעלה כאן הוא הכרחי ולגיטימי, בגלל שלמעשה יופי לא מגיע בלי בעיות. יש מספר בעיות (שלא מדברים עליהן בכלל) שמגיעות עם אנשים יפים מאוד. להלן שבעת הבעיות הגדולות ביותר:

בעיה ראשונה: אתם משעממים מדיי

כמובן שלא כולם. אבל הפיתוי להיות משעמם הוא גדול – וזה בסך הכל לא בגללכם. זה פשוט זה, שכשהגעתם לגיל 12, תמיד הייתה מסיבה שהתחננו אליכם לבוא אליה. כמעט אף פעם לא הייתם צריכים להתחיל שיחה. אנשים אחרים תמיד היו באיזור כדי לבדר אתכם. לא היו לכם הרבה הזדמנויות פשוט להיות עם עצמכם, בלי יותר מדיי מה לעשות, ולחקור את הנפש שלכם. אף פעם לא חוויתם שנאה עצמית. לא הייתם צריכים להקסים אנשים אחרים עם מילים – ולא היה לכם לחץ להתגבר על הספקנות שלהם עם הומור או הבעת פנים חריפה. כמו כן, רוב הפעמים רציתם להוריד מכם אנשים. להיות קצת משעמם הייתה למעשה אסטרטגייה כדי לשרוד. זו הדרך היחידה שהייתה לכם כדי לגרום לאנשים להפסיק להטריד אתכם.

בעיה שנייה: אתם מפחידים את אלו שלא נראים טוב

בסך הכל לא בכוונה. למעשה, זה נורא לגלות שאנשים ממש נחמדים שלא נראים טוב (הרוב הגדול של האנושות) מפחדים לגשת אליכם. זה דבר מוזר להבין שיש לכם את ההשלכה הזאת. הייתם רוצים שהאדם השקט בפינה יעז ויבוא להגיד לכם שלום: הוא נדיב, טוב לב, וגם מצחיק (כשהוא מרגיש בנוח) – אבל הוא יודע שהוא נראה קצת מרושל ולא רוצה שיזכירו לו את זה בכך שיהיה לידכם. בחיים אחרים יכלתם להיות חברים נהדרים, אפילו מאהבים. פשוט לא בגלגול הזה. הוא קופא כשהוא מסתכל על עיניכם הקורנות, פרופיל מושלם וידיים אלגנטיות להפליא. למרות שזה לא בדיוק מה שאתם רוצים, אבל האנשים שהכי קל לכם להתחבר אליהם הם אנשים יפים כמוכם. אין פלא שמערכות היחסים שלכם עשויות להיות מאוד משעממות.

בעיה שלישית: אתם מפספסים חוויות קשות וחשובות

כל אחד ישמח מאוד להיות הבן זוג שלכם. אף פעם לא הייתם רווקים למשך יותר מכמה חודשים בודדים. בחייכם הבוגרים, לא התמודדתם עם דחייה ברצינות. מי אי פעם יעזוב אתכם? למרות זאת, למרה הפלא, בדרך כלל אלו החויוות הקשות שמבגרות ומלמדות אותנו דברים חשובים. הן כואבות, אך הכרחיות. הן גורמות לנו לפתח יכולות שמפצות על הקושי: אנחנו הופכים לחזקים יותר, גמישים יותר; אנחנו לומדים על חמלה; אנחנו מעריכים יותר את הדברים הקטנים. זה לא בעיה שלכם, אבל התפנקתם קצת.

בעיה רביעית: מערכת יחסים הופכות לקשות יותר

אתם תמיד חושבים במיטה: "האם הם רוצים אותי או את הגוף שלי?". אתם רוצים שיאהבו אתכם כמו מי שאתם – גם בגוף וגם בנפש. אבל המראה החיצוני שלכם כל כך פנסטסטי, עד שהוא מאפיל על כל השאר; אנשים פשטו לא יכולים להתעלם מזה. אתם רוצים שיעריכו אתכם על הרומן הצרפתי שכתבתם, הנאמנות שלכם לאחותכם הבעייתית, ההשקפה שלכם על העתיד. אבל למרות שכשאנשים אומרים את הדברים הנכונים, הפחדים לא נעלמים. הם הגיוניים מדיי.

בעיה חמישית: אנשים מניחים שאתם טיפשים

הם לא מחכים כדי לשפוט. הדמיון שלהם פשוט מסרב להציג אתכם כאנשים שיקראו משפטים של הגל או מנתחים את מצב הכלכלה השוודית. אנשים אוהבים את הרעיון שאתם כביכול לא חכמים במיוחד. נראה שיש דעה קדומה כנגד שילוב של תכונות בולטות: אין מצב שאתם יכולים להיות כל כך יפים וגם להבין פיזיקה גרעינית. זה יותר מדי זהב שמונח במקום אחד. כולם מניחים שאתם לא יכולים להיות כל כך אינטיליגנטים.

בעיה שישית: אף אחד לא חושב שיש לכם בעיות

אנשים מניחים שיש לכם כבר אהבה מאחרים והון רב. אתם לא צריכים כלום. אתם מגנט לקנאה: מעט מאוד אנשים יאהבו למצוא אצלכם בעיות. הם מרגישים שאתם צריכים להראות שאתם שוב דבר מיוחד (למרות שאף פעם אמרתם שאתם). הם משתמשים בכם כדי לפרוק את התסכולים שלהם מהחיים בגדול. הם חושבים שאתם טובים מדיי כדי אי פעם להפגע.

בעיה שביעית: ההזדקנות קשה יותר

יש לכם דבר קשה להשגה: הגוף שלכם אידיאלי. עכשיו. בגלל זה הזקנות מפחידה אתכם מאוד. (אתמול מצאתם קמט נוסף. הברך השמאלית שלכם כואבת כשאתם עולים במדרגות). יש לכם כל כך הרב מה להפסיד. אתם מסתכלים במראה וצופים חורבן. מלהיות הכי למעלה, הנפילה קשה יותר.

***

למרבה המזל, הבעיות של להיראות מדהים הן בעיות זמניות. הודות לכך, אף אחד לא נשאר יותר מדיי זמן בשיא היופי. הזמן יפתור את הבעיות שלכם. בעוד כמה שנים, קרוב לוודאי, כאשר המראה שלכם יאבד את המסתוריות המושלמת שלו; החן של הגוף שלכם ידעך. אתם תראו מספיק טוב, אבל כבר לא תהיו אחד מאלו שנראים מרהיב באופן יוצא מן הכלל – וכבר לא תחלקו איתם את הבעיות היחודיות, אך אמיתיות מאוד שהמודעות אליהן קטנה מאוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *