אהבה בשלב מתקדם, מערכות יחסים

מדוע לעולם לא תמצאו את האדם הנכון

החששות שלכם מוצדקות: לא תצליחו. נראה שקשה להגיד את זה עכשיו אך האדם הנכון בשבילכם לא באמת קיים: פשוט יש סוגים שונים של מה שמוגדר "לא נכון". זה לא בגללכם או בגללם. כל אחד, לא משנה כמה נחמד הוא נראה בהתחלה, יהפוך להיות מעצבן, קשה, ומאכזב מאוד – במספר דרכים.

אתם מחזיקים את נטל הרומנטיקה וסובלים ממנה בחומרה. נמאס לכם מהפנטזיה המשתנה והדכאונית שיש אי שם אדם ספציפי שמחכה לכם וגורלכם להיות ביחד, אדם שישים סוף לגעגועים, אדם שיהיה הנפש התאומה שלכם, השותף שלכם למיטה, הנהג, אב הבית, הורה, שותף עסקי והחבר הכי טוב.

אתם רואים אותו כל כך ברור בראש שלכם. וזה בגלל שדמיינתם אותו. למעשה הוא לא קייים בכלל.

פרסומות, סרטים ומוזיקה משקיעים מאמצים רבים על מנת להעביר לנו מסר שאומר שבסופו של דבר, אחרי קצת כאב לב, אנשים מוצאים את בן הזוג האידיאלי שלהם, אחיהם התאום והאבוד. מספר האנשים בעולם שמרגישים באמת מאושרים רגשית, מינית, פרקטית ואינטלקטואלית עם בן הזוג למשך יותר מזמן קצר – הוא זעיר מאוד. יש נשמות שהתמזל מזלם ויכלו לשרוד על אי קטן במלדיבים, מנותקים. קרוב לוודאי שאתם לא חלק מהם – וגם שלא תזכו בלוטו.

זה לא חייב להיות סוף העולם. יש דרך בוגרת יותר שקשורה לאהבה, דרך המדגישה כמה פגיעות באופן קבוע כל מערכות היחסים הטובות. התאמה זה הישג באהבה; היא לא צריכה להיות תנאי מקדים. אנחנו מצליחים לחיות חכם ונוח אחד עם השני כשאנחנו מפסיקים להתעקש שבני הזוג שלנו חייבים באופן קבוע לחלוק איתנו את אותם הטעמים, תחומי עניין ודעות. זה אפילו יותר מבסדר להיות בודדים בחלקים הרגשיים גדולים בחיינו.

גורם חשוב מאחורי כל מערכת יחסים טובה – היא הקיבולת של כל אחד מבני הזוג להצליח לשמור על אושר כשהוא לבדו. מערכות יחסים לא פותרת את בעיית הבדידות למשך יותר מדיי זמן.

קל לבכות כמה גרועים בני זוג אפשריים אחרים, אבל חשוב לזכור גם שקשה לחיות איתכם. ולא בגלל שאתם מוזרים, אלא בגלל שיש פגמים לכל אחד מאיתנו, וכישלונות שצצים, למרבה הצער, כשמתקרבים. אתם משמעותית תהרסו את החיים של כל אחד שתבחרו להיות איתו לטווח הרחוק.

הפסיקו לחפש אחר בן הזוג המושלם והתחילו לחפש אחד שהוא מספיק טוב. העובדה שאף אחד לא יהיה אידיאלי לא אומר שלאדם אחר לא יהיה שום דבר להציע. אנחנו פשוט נקבל את מה שאנחנו צריכים מהם בעטיפה, ביחד עם המון דברים שאנחנו לא צריכים ולא רוצים.

למרבה התקווה, התקופה הארוכה בה הייתם לבד היא לא בזבוז זמן. היא מגרש אימונים לנשמה אמיתית, מתפשרת ומוקירת תודה, דברים חשובים הדרושים כדי לבנות אהבה אמיתית ויציבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *