אישי, כישורים רגשיים

20 סימנים שאתם מפותחים רגשית

מה שאנשים חושבים לא צריך להיות דאגה בשבילכם
מה שאנשים חושבים לא צריך להיות דאגה בשבילכם

מתי תוגדרו כמפותחים רגשית? להלן 20 סימנים:

  1. אתם מבינים שרוב ההתנהגות הלא רצויה של אנשים אחרים נובעת מפחד וחרדה – ולא מתוך נבזות או בורות, כמו שיותר קל לשער. אתם מרפים את אחיזתכם מהצדקנות העצמית ומפסיקים לחשוב על העולם כמקום שמאוכלס על ידי מפלצות או שוטים. זה גורם לדברים להראות הרבה פחות חד משמעיים בהתחלה, אבל עם הזמן, הופך את הכל להרבה יותר מעניין.
  2. אתם מבינים שמה שנמצא בראשכם לא יכול באופן אוטומטי להיות מובן על ידי אנשים אחרים. אתם מבינים שלרוע המזל, יהיה עליכם לבטא את הכוונות והרגשות שלכם בעזרת מילים – ולא תוכלו להאשים אחרים בצורה הוגנת על כך שהם לא מבינים למה אתם מתכוונים עד שתדברו באופן ברור ורגוע.
When are you Emotionally Mature

3. אתם לומדים שאתם יכולים גם להבין דברים לא נכון (למרבה הפלא!). בעזרת אומץ רב, אתם לוקחים את הצעד הראשון (מדי פעם) כשצריך להתנצל.

4. אתם לומדים להיות עם ביטחון לא בגלל שאתם מעולים, אלא בגלל שאתם לומדים שכולם טיפשים, מפוחדים ואבודים בדיוק כמוכם. כולנו מפשלים במהלך הדרך, וזה בסדר גמור.

5. אתם סולחים להורים שלכם בגלל שאתם מבינים שהם לא הביאו אתכם לעולם כדי להעליב אתכם. הם פשוט איבדו את זה ונאבקו עם שדים משלהם. כעס הופך בשלב מסום לרחמים וחמלה.

6. אתם לומדים את ההשפעה העצומה של מה שנקרא "הדברים הקטנים" על מצב הרוח: שעות שינה, סוכר בדם ורמות אלכוהול, רמה של מתח נפשי וכו'. כתוצאה מכך, אתם לומדים לעולם לא להעלות בעיות חשובות ושנויות במחלוקת עם האנשים שאתם אוהבים עד שכולם נחו מספיק, אף אחד לא שיכור, אכלתם משהו, ושום דבר אחר לא מלחיץ אתכם ואתם לא ממהרים לתפוס רכבת.

7. אתם לא זועפים. אם מישהו מכאיב לכם, אתם לא שומרים את השנאה והכאב במשך ימים. אתם זוכרים שאתם תמותו מתישהו. אתם לא מצפים מאנשים אחרים שיבינו מה לא בסדר. אתם אומרים להם ישר ואם הם מבינים את זה, אתם סולחים להם. אם הם לא, בדרך אחרת, אתם סולחים להם גם.

8. אתם מפסידים להאמין בשלמות כמעט בכל תחום. אין אנשים מושלמים, עבודות מושלמות או חיים מושלמים. במקום, אתם מכוונים להערכה של מה "טוב מספיק" (ביטוי של הפסיכואנליסט דונלד ויניקוט). אתם מבינים שהרבה דברים בחייכם הם למעשה די מתסכלים – ועדיין, בהמון דרכים, בהחלט מספיק טובים.

9. אתם לומדים את התכונות בלהיות קצת יותר פסימיסטי לגבי איך דברים יהיו, וכתוצאה מכך, הנפש שלכם הרבה יותר רגועה, שלווה וסולחת. אתם מאבדים חלק מהאידיאליזם שלכם והופכים לאדם הרבה פחות מטריד (פחות חסר סבלנות, פחות נוקשה, פחות עצבני).

10. אתם לומדים לראות שהחסרונות באופי של כולם קשורים באופן מאוזן ליתרונות. במקום לבודד את החולשות שלהם, אתם מסתכלים על התמונה המלאה: כן, מישהו אחד דקדקני למדי, אבל הם גם מדוייקים להפליא ונשארים איתנים כשיש מהומה. כן, מישהו יכול להיות קצת מפוזר, אבל במקביל מבריק ,יצירתי ובעל חזון. אתם מבינים (באמת) שאנשים מושלמים לא קיימים – ושכל היתרונות מגיעות עם חסרונות.

11. אתם לא מתאהבים כל כך בקלות. זה אפילו קשה, במידה מסויימת. כשהייתם פחות בוגרים, יכלתם להתאהב באופן מיידי. עכשיו, אתם מודעים בחריפות לכך שכולם, לא משנה כמה מקסימים או מוצלחים, יגרמו לכאב במבט קרוב. אתם מפתחים נאמנות למה שכבר יש לכם.

12. אתם לומדים שאתם – באופן מפתיע – אדם שדי קשה לחיות איתו. אתם שופכים חלק מהרגשות המוקדמות שלך על עצמכם. כשאתם נכנסים למערכות יחסים אתם מציעים לאחרים "אזהרות" אדיבות של איך ומתי אתם עשויים להוות אתגר.

13. למדתם לסלוח לעצמכם על השגיאות והטעויות. אתם מבינים את חוסר התועלת הכרוכה בלספוג את ההלכאות שלכם על עצמכם בגלל פשעי העבר. אתם הופכים ליותר חברים של עצמכם. כמובן שאתם אידיוטים, אבל אתם עדיין חביבים, כמו כולנו.

14. למדתם שחלק מבגרות זה לעשות שלום עם החלקים העקשנים של האישיוצ שלך שתמיד נשארת. אתם מפסיקים לנסות להיות המבוגרים בכל מצב. אתם מקבלים את זה שלכולנו יש את הרגעים בהם אנחנו לוקחים צעד אחורה – וכשהילד בן ה-2 קם בראשכם, אתם אומרים לו שלום באדיבות ונותנים לו את היחס שהוא צריך.

15. אתם מפסיקים להפריז בתקווה בתכניות הענק שלכם לסוג האושר שאתם מצפים שיחזיקו שנים. אתם חוגגים את הדברים הקטנים שהולכים טוב. אתם מבינים שסיפוק מגיע בחלקים שנמשכים דקות. אתם נרגשים אם יום אחד עובר מבלי יותר מדי בעיות. אתם מתעניינים יותר בפרחים ובשמיים. אתם מפתחים טעם להנאות הקטנות.

16. אתם מפסידים לדאוג יותר מדיי ממה שאנשים באופן כללי חושבים עליכם. אתם מבינים שמחשבותם של אנשים אחרים הם מקומות מבולבלים ואתם לא רוצים לנסות להבריק קשה מדיי את התמונה שלכם בעיני אחרים. מה שנחשב זה מה שאתם וגם אחד או שניים אחרים בסדר עם להיות אתם. אתם מוותרים על תהילה ומתחילים להשאן על אהבה.

מה שאנשים חושבים לא צריך להיות דאגה בשבילכם
מה שאנשים חושבים לא צריך להיות דאגה בשבילכם

17. אתם הופכים לטובים יותר בלהקשיב לביקורת. במקום להניח שכל האחרים שמבקרים אתכם מנסים להשפיל אתכם או טועה בדבריו, אתם מקבלים שאולי זה יכול להיות רעיון טוב לקחת כמה דברים לצומת ליבכם. אתם מתחילים לראות שאתם יכולים להקשיב לביקורת ולשרוד את זה – מבלי אפילו לשים את המגן שלכם ולהכחיש שהייתה אי פעם בעיה.

18. אתם מבינים עד כמה אתם נוטים לחיות, יום אחרי יום, בקרבה גדולה מדיי לבעיות ותקלות מסויימות. אתם זוכרים – יותר ויותר – שאתם לא צריכים לקבל לקבל בפורפורציה דברים שכואבים לכם. אתם מטיילים יותר בטבע, יכול להיות שתאמצו חיית מחמד (הם לא מפחדים כמונו) ואתם מעריכים את המרחק בגלקסיות מעלינו בשמי הלילה.

19. אתם מבינים כמה העבר הייחודי שלכם צובע את התגובה שלכם לדברים שקורים – ולומדים לפצות על העיוותים שזה גורם. אתם מקבלים שבגלל איך שהילדות שלכם הייתה, יש לכם נטייה קדומה להגזים בכמה תחומים מסויימים. אתם מתחילים לחשוד בדחפים הראשוניים של עצמכם בנושאים מסויימים. אם מבינים – שלפעמים – לא כדאי ללכת עם הרגשות.

20. כשאתם מתחילים חברות חדשה, אתם מבינים שאנשים אחרים לא בהכרח רוצים לדעת את החדשות הטובות שלכם, כמו שהם רוצים לקבל תובנות על הבעית ומה שמדאיג אתכם, כך שהם יכולים להרגיש פחות בודדים עם הכאב שיש בליבם. אתם הופכים לחבר טוב יותר בגלל שאתם רואים שחברות היא באמת על שיתוף של החולשות שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *